GRATIS bezorgd vanaf € 80
GRATIS afhalen in ons magazijn
SNEL uit voorraad geleverd
NIXWebshop Keurmerk Boonstra WijnenBekijk onze weekdeals!
0
0
Review Logo9,3 @ Kiyoh

Kopke Colheita 1957

Kopke Kopke Colheita 1957
Productomschrijving

De Kopke Colheita 1957 is een uitzonderlijke en zeldzame port die letterlijk geschiedenis in het glas brengt. In het glas toont hij een amberkleur met schitterende goudtinten. In de neus zeer complex en verfijnd met aroma’s van amandel, honing en gekonfijte sinaasappelschil, aangevuld met subtiele harsachtige en kruidige tonen. In de mond rijk, zoet en perfect in balans, met elegante lagen van karamel, noten en gedroogd fruit. De afdronk is uitzonderlijk lang, verfijnd en harmonieus.

Smaakprofiel: intens en zoet, vol en complex met tonen van honing, karamel, amandel, sinaasappelschil en gedroogd fruit.

Klassieke dessertcombinaties

Deze oude Colheita komt het best tot zijn recht bij rijke desserts of notengebak. Vooral combinaties met walnoten- of amandelgebak versterken de warme, nootachtige aroma’s van de wijn. Ook uitstekend om puur te drinken als digestief. Serveer licht gekoeld rond 12–14°C.

Perfect bij: walnotentaart • amandelcake • notendesserts • digestief na het diner

Zeer lang gerijpte single harvest

De Kopke Colheita 1957 is een Colheita port afkomstig uit één enkel oogstjaar die langdurig rijpt op eikenhouten vaten. Tijdens de vinificatie wordt de gisting gestopt door toevoeging van druivenbrandewijn, waardoor natuurlijke restsuikers behouden blijven. De wijn rijpt vervolgens jarenlang in houten vaten – altijd minimaal zeven jaar – waardoor de typische Colheita-stijl ontstaat met zijn complexe aroma’s van noten, karamel en gedroogd fruit.De druiven groeien op  terrassen in de Dourovallei op schist- en zandsteenbodems, en bestaan uit een klassieke blend van Touriga Nacional, Tinta Roriz, Touriga Franca en Tinta Barroca. De wijn werd gemaakt door wijnmaker Carlos Alves, een van de meest ervaren portmakers van het huis in Portugal.

Scores: Gold Outstanding – International Wine & Spirits Competition • Great Gold – Concours Mondial de Bruxelles • Gold – International Wine Challenge • Gold – TEXSOM International Wine Awards • 93 punten – Decanter • 95 punten – Robert Parker • 95 punten – Wine Enthusiast • 95 punten – Wine Spectator

Productspecificaties

Producent
Kopke
Wijnnaam
Colheita
Jaargang
1957
Land
Portugal
Regio
Douro
Appellatie
Douro
Druivenrassen
Blend van regionale druivensoorten uit de Douro
Type wijn
Port
Smaakstijl
Zoet en smaakvol
Alcoholpercentage
20 %
Inhoud
0,75 liter
Sluiting
Kurk
Houtrijping
icon-yes
Serveertemperatuur
12 - 14 graden
Karafferen
icon-no
Bewaarpotentieel
NVT
Allergenen
Sulfiet
EAN
NVT

Klantbeoordelingen

0 / 5Based on 0 reviews

Heb je deze wijn geproefd? Deel je ervaring en help andere wijnliefhebbers bij het maken van hun keuze..

Beoordeel deze wijn

Je laatst bekeken wijnen

Vergelijk 0

Voeg nog een product toe (max. 5)

Start vergelijking