Wij slaan cookies op om onze website te verbeteren. Is dat akkoord? Ja Nee Meer over cookies »

Crasto Superior Tinto Douro 2018

  • -7%
Crasto Superior Tinto Douro 2018

Crasto Superior Tinto Douro 2018

€15,00 € 13,95 Incl. btw

De Crasto Superior Tinto Douro is diep zwart van kleur en heeft een aromatische geur van rijp rood fruit omlijst door kruidige tonen. De smaak van rijp donker fruit is indrukwekkend intens en meer dan mondvullend met prachtige rijpe tannines. Deze wijn ka

Lees meer
Levertijd:
√ op voorraad

95% beveelt ons aan

De Crasto Superior Tinto Douro is diep zwart van kleur en heeft een aromatische geur van rijp rood fruit omlijst door kruidige tonen. De smaak van rijp donker fruit is indrukwekkend intens en meer dan mondvullend met prachtige rijpe tannines. Deze wijn kan nog zeker 5 jaar worden bewaard. Schenk deze wijn bij rood vlees, wild gerechten, gevogelte, pasta met blauwe kaas, gegrild vlees en eend.

Deze wijn is gemaakt van Touriga Nacional, Touriga Franca, Tinta Roriz, Sousão. Geplukt van ranken met een gemiddelde leeftijd van 20 jaar van de Quinta da Cabreira, uit de Douro Superior regio.

Quinta do Crasto

Quinta do Crasto ligt in het meest schilderachtige gedeelte van de Douro, in Gouvinhas tussen Régua en Pinhão. De naam Crasto werd overgenomen van het Latijnse Castrum wat een Romeins Fort moet voorstellen. Hoewel de geschiedenis van de naam Quinta do Crasto reeds dateert van 1615 gaat de wijngeschiedenis terug tot in het begin van de jaren 1900. Het domein werd in die periode opgekocht door Constantino de Almeida, de oprichter van het vermaarde Porthuis Constantino. Zijn zoon, Fernando de Almeira) nam in 1923 de touwtjes in handen. Vandaag wordt Quinta do Crasto gerund door Jorge & Leonor Roquette (de dochter van Fernando). Met hun zonen Miguel en Tomás en dochter Rita is de opvolging in goede handen. Hoewel initieel de Douro enkel gekend was omwille van de Portwijnen genieten de stille wijnen van Quinta do Crasto ondertussen een gigantische internationale waardering.

De 130 hectares aan wijngaarden worden met alle respect behandeld en bewerkt waarbij de moderne technieken hand in hand gaan met de oude tradities zoals het treden van de druiven in de Lagares. Het is de huidige wijnmaker Manuel Lobo die verantwoordelijk is voor de hoge kwaliteit van de wijnen. Hij slaagt er in de lat ieder jaar alsmaar hoger te leggen. Uniek zijn de Old Vineyards Plots. Dit zijn wijngaarden waarvan de stokken een gemiddelde leeftijd kennen van boven de 70 jaar en waar een mix aan rassen staan aangeplant. Deze oude wijngaarden geven de hoogste kwaliteitswijnen van Quinta do Crasto.

Druifsoorten Souzão, Tinta Roriz, Touriga Franca & Touriga Naçional
Alcoholpercentage 14,5 %
Biologisch icon-no
Inhoud 0,75 liter
Sluiting Kurk
Geschenkverpakking icon-no
Allergenen Sulfiet
Vegan icon-no
Op hout gerijpt icon-yes
Gewicht 150 grams
Loading...

Recent bekeken